ESPECIES MARINES:

Sycon ciliatum
Halocynthia papillosa
Mycrocosmus sulcatus
Tricolia speciosa
Turbona cimex
Idothea baltica
Alpheus dentipes
Pilumnus hirtellus
Salpa salpa
Maena cryselis
Sygnatus acus
Sygnatus thyphle
Hippocampus hippocampus
Paracentrotus lividus
Paracentrotus lividus II
Sphaerechinus granularis
Holothuria
Asterina gibbosa
Echinaster sepositus
Antedon mediterranea
Actina equina
Anemonia sulcata
Cotylorhiza tuberculata
Bonelia viridis
Chiton olivaceus Chiton olivaceus
Haliotis lamellosa
Patella rustica
Littorina neritoides
Littorina punctata
Monodonta turbinata
Monodonta turbinata II
Charonia nodifera
Thais haemastoma
Aplysia punctata
Peltodoris atromaculata
Pinna nobilis*
Mytilus galloprovincialis
Rudicardium tuberculatum
Venus verrucosa
Sepia officinalis
Octopus vulgaris Octopus vulgaris
Spirographis spallanzanii
Balanus
Palinurus elephas
Scillerides latus
Pachygrapsus marmoratus
Eriphia verrugosa
Ophioderma longicaudum
Echinaster sepositus
Muraena helena
Serranus escriba
Serranus escriba II
Mullus surmuletus
Diplodus annularis
Diplodus annularis II
Diplodus vulgaris
Oblada melanura
Chromis chromis
Sparus aurata
Coris julis
Scorpaena porcus
Chelon labrosus
Scyliorhinus canicula
Dardanus calidus
Palaemon elegans
Squilla mantis
Lithohaga lithophaga
Ostrea edulis
Parablenius tentacularis
Parablenius gattorugine
Thalassoma pavo
Symphodus tinca
Symphodus roissali
Labrus mérula
Diplodus sargus
Serranus cabrilla
Spondyliosoma cantharus
Spicara maena
Gobius niger
Syngathus acus

ESPECIES D'AUS DEL LITORAL:


Gallinago gallinago (bequeruda)
Circus pygargus (piloter)
Circus aeroginosus (falcó coronat)
Morus bassanus (mascarell)
Anas platirhynchos (coll verd)
Glaleora pratincola (carregada)
Falco tinnunculus (xoriguer)
Sterna hirundo (gavina d''albufera)
Charadrius dubius (corriolet)
Charadrius alexandrinus (Corriol camanegre)
Phalacrocorax carbo (corba marina)
Phalacrocorax aristotelis (corba marina)
Fulica atra (fotja)
Egretta garzetta (garseta blanca)
Ardea purpurea (agró roig)
Larus melanocefalus (gavina de cap negre)
Larus Audouinii (gavina corsa)
Larus cachinnans (gavina)
Larus genei (gavina de mar)
Larus ridibundus (gavina)
Larus fuscus (gavina)
Falco eleonorae (falcó de la reina)
Melanitta migra (morell de mar)
Puffinus yelkouan (baldriga mediterrània)
Sylvia atricapilla
Sylvia melanocephala